Resursi ģimenēm bērnu rakstura un tikumiskās audzināšanas īstenošanai

Aicinām vecākus iepazīties ar Tomasa Likona grāmatu “Kā izaudzināt laipnus bērnus(grāmata pieejama latviešu valodā)

Jubilee centre resursi vecākiem

Kopīga stāstu lasīšana ir brīnišķīgs veids, kā ar bērniem runāt par vērtībām un tikumiem. Grāmatu stāstu varoņus ir iespējams izmantot kā piemēru, lai ar bērniem runātu par rakstura īpašībām un tikumiem. Caur stāstu varoņu piedzīvojumiem ir iespējams sākt ar bērniem diskusiju par to, kā stāstītais sasaucas ar bērna dzīvē piedzīvoto skolā vai mājās. Runāt par noteiktām situācijām, kā arī kopīgi domāt, kā tajās būtu labāk rīkoties, kā tikumi palīdz noteiktās situācijās un kā tos iespējams izdzīvot savā dzīvē.

Līdzās stāstu lasīšanai Jubilee centre (Birmingemas Universitāte) mājaslapa piedāvā vēl citus veidus, kas palīdz vecākiem audzināt bērnu raksturu un tikumus. Aicinām jūs iepazīties ar šiem resursiem (materiāli pieejami angļu valodā):

Rakstura audzināšana mājās

Organizācija “Northampton Academy” (Anglija) ir uzsākusi vērtīgu bezmaksas iniciatīvu (angļu valodā), lai atbalstītu vērtību un tikumu attīstīšanu mājās COVID-19 apstākļos. Materiāli ietver sevī online diskusijas, saites uz interesantiem TED-talks, 12 rakstura audzināšanas lekcijas u.c.

Visi materiāli (tikai angļu valodā) pieejami šeit: